Pleszew  kom.500 633 214
Jarocin    kom.512 859 406

 

Rodzina Kinas przybyła do Pleszewa z Obornik Wlkp. w latach 80-tych XIX wieku. Świadczą o tym dokumenty rodzinne  akty chrztu i małżeństwa podpisane przez ks. Niesiołowskiego. Już przed I wojna światowa na ul. Kaliskiej działa firma Stanisława Kinas zajmująca się handlem artykułami spożywczymi. W okresie międzywojennym posiadała drugi sklep na ul. Poznańskiej. Wielki Kryzys, a przede wszystkim zmiany II wojny światowej spowodowały, ze firma ta przestała istnieć. W 1990 roku powstało Prywatne Biuro Paszportowe, prowadzone przez Kazimierza Kinas. Firma znajdowała się w zaadoptowanym pomieszczeniu budynku mieszkalnego na ul. B. Prusa. Biuro jako jedno z tylko kilku miało koncesję na prywatne pośrednictwo paszportowe i stało się znane w całym województwie z solidnej i błyskawicznej realizacji zamówień. Do dzisiaj zdążają się klienci, którzy pytają o paszport i są rozczarowani, ze musza jechać do Kalisza. Wkrótce rozpoczęto współpracę z wrocławskim konsulatem RFN rozszerzając zakres usług o pośrednictwo wizowe. Współpraca ta trwała do wstąpienia przez Polskę do UE, czyli do roku 2004.  W 1991 roku w związku z zainteresowaniem klientów ubezpieczeniami podróżnymi oraz tzw. Zieloną Kartą powstała również agencja ubezpieczeniowa, która nawiązała trwająca do dziś współpracę z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Ubezpieczenia stały się domeną Grażyny Kinas, która szybko awansowała do czołówki polskich agentów ubezpieczeniowych. Ponadto firma oferuje szeroki zakres ubezpieczeń na życie, zarówno indywidualnych, jak i grupowych, jednocześnie zajmując się wypłaceniem świadczeń z tych ubezpieczeń

W roku 1997 Marta Kinas stworzyła multiagencję - Centrum Ubezpieczeń KINAS (CUK) - współpracującą w chwili obecnej z ponad 20-ma towarzystwami ubezpieczeniowymi.  Firmy Grażyny i Marty Kinas obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych, nie tylko w Pleszewie i okolicy, ale w całym kraju. Grażyna Kinas, jako jedyny na naszym terenie autoryzowany agent wyłączny WARTY posiada w swoich kompetencjach możliwość przedstawiania ofert na szczególnych warunkach finansowych. W agencji ubezpiecza się nie tylko domy czy samochody, ale również jachty, samoloty czy skomplikowane operacje i gwarancje finansowe 

W roku 2000 Tomasz Kinas założył Biuro Turystyczne KINAS, będące agencją najważniejszych i największych polskich touroperatorów. Biuro oferuje międzynarodowe bilety lotnicze, autokarowe i promowe. Przede wszystkim jednak zajmuje sie sprzedażą wycieczek i wczasów dla klientów indywidualnych oraz firm. Podobnie jak biuro ubezpieczeniowe zdobyło sobie stałych klientów w całej Polsce, od Szczecina po Chełm, a wśród nich osoby znane z pierwszych stron kolorowych czasopism. Klienci Biura Turystyczne KINAS byli już w ponad 140 krajach świata i na wszystkich kontynentach od gorącej Afryki po wybrzeża Antarktydy. Dla właściciela podróże to pasja i sposób spędzania każdej wolnej chwili. Tomasz Kinas opowiadając o swoich podróżach potrafi ta pasja skutecznie zarazić chyba każdego. Największa satysfakcję ma wtedy gdy uda mu się przekonać do wycieczki objazdowej zadeklarowanego plażowicza. 

W kwietniu 2004 roku otwarta została nowa siedziba firmy w budynku przy ul. Sopałowicza 5. W przeciwieństwie do poprzedniej znajduję się w centrum miasta, a budynek powstawał specjalnie w tym celu. Podniosło to komfort obsługi klientów oraz ułatwia im dotarcie do biur.

Od siedmiu lat firma ma swoją filię w Jarocinie przy ul. Wrocławskiej 29. Na chwilę obecną biuro zatrudnia ponad 10 osób. Godziny otwarcia (8.30-18.00 i sobota 9.00-14.00) pozwalają każdemu na skorzystanie z usług biura, ale zawsze istnieje możliwość umówienia się w godzinach dogodnych dla klienta.